molky Novinky

2% pre Mölkky na Slovensku

Venujte 2% na organizáciu Otvorených majstrovstiev Slovenska v hre Mölkky !
Pomôžete tým s propagáciou tejto skvelej Fínskej hry na Sloven ...

Celý článok

8. Otvorené MSR 2016 v hre Mölkky - vyhodnotenie/results

V sobotu 30-ho júla sa na Zlatých Pieskoch v Bratislave uskutočnil už 8 ročník Otvorených majstrovstviev Slovenska v hre ...

Celý článok

4. Otevřené Mistrovství České republiky, 5.9.2015 Černá Hora

 Fotogaléria


Celý článok

7. MSR 2015 Vyhodnotenie / Results

7. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili 1.8.2015 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

2% z dane

V prípade, že ste sa ešte nerozhodli komu dáte 2% z Vašich daní, tak neváhajte a dajte ich na dobrú vec.

Celý článok

Alfíci víťazmi 3. Majstrovstiev ČR

konečne sa Alfíkom podarilo vyhrať aj u susedov, pričom ani Omegáči sa nedali zahanbiť

Celý článok

Kuchajda Cup 2014

molková sezóna na Slovensku bola úspešne ukončená v Bratislave na Kuchajde dňa 27.9.2014

Celý článok

6. MSR 2014 Vyhodnotenie / Results

6. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili 26.7.2014 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

5. MSR 2013 Vyhodnotenie / Results

5. Majstrovstvá Slovenska 2013 sa uskutočnili 27.7.2013 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

OPEN republiková súťaž KUBB-WOODBALL-MÖLKKY, Pasohlávky, ČR

Nesklamali sme a obsadili sme popredné ako aj tie nepopulárne pozície.

Celý článok

Viac článkov...

SK / ENLahti 2009, pohľad z uhla OMEGA   

Začnime otázkou, ktorú si nesporne položí každý čitateľ s inteligenciou vyššou ako priemerný ročný úhrn zrážok na Sahare – ako je možné, že tím obdarený takým talentom, zručnosťami a schopnosťami, s majsterkou Slovenska vo svojom strede sa umiestnil kdesi na nepoprednom mieste v druhej stovke súťažiacich? Odpoveď zrejme nájdeme počas malej exkurzie do úvah a tajov stratégie OMEGA tímu priamo na bojovom poli: 
Už pri nástupe na hraciu plochu vyvolali členovia OMEGA tímu zaslúženú pozornosť – skúsení mediálni pardáli zo švédskej televízie stavili na istotu a ako úvodné upútavky, tak i jadro hlavného televízneho spravodajstva dňa bohato popretkávali zábermi budúcoročných majstrov sveta. O tom, že i naši súperi hodnotili svoje šance na úspech v zápolení s OMEGOU triezvo (čo logicky mierne protirečí nápojovej skladbe, ktorú počas zápolenia požívali) svedčia i názvy ich tímov - Team Pésimo, Liekki 3, Pirtti 4. Aj bez akýchkoľvek jazykových znalostí bystrý človek v týchto názvoch odhaľuje pesimizmus, potrebu liekov a v treťom prípade, po drobnej hre s písmenkami, i údaje o mieste, v ktorom všetci 4 členovia družstva v zápolení s našim tímom pravdepodobne skončia. Čo teda väzí za prekvapivým nepostupom nášho tímu? Žiaľ, kľúčovú úlohu zohrali chyby v strategických úvahách a taktike – obávali sme sa, že po sérii víťazstiev nakoniec vo finále nevyhnutne narazíme na našich druhov z tímu ALFA, a keďže sme jednak tohtoročné víťazstvo chceli dopriať im a zároveň ponechať i nejaké víťazné priečky pre domácich Fínov, rozhodli sme sa ďalej zbytočne vodu nemútiť. Nakoniec sa nám teda, hoci s problémami (fotografie, ako i zábery švédskej televízie zreteľne dokazujú, že naši hádzali prevažne so zatvorenými očami), podarilo(o 5 bodov) ďalšiemu postupu vyhnúť.
Keďže ďalší rýchly osud našich spolubojovníkov z ALFY ukázal, že sme ich schopnosti značne precenili , ako poučenie do budúcna si odnášame presvedčenie, že v športe sa oplatí viac športovať ako taktizovať a veríme, že plody nášho poznania nedajú na seba dlho čakať v podobe úspechov na domácich i medzinárodných molkko-športových podujatiach 
 

Komentáre

03.09.2009 18:04, očitý svedok

Autor článku zjavne javí známky nezdravého úsudku, keď sa snaží zakryť viditeľné nedostatky hráčskeho kumštu na úkor akého si pochybne vykonštruovaného taktizovania. Určite sa však dá s autorom súhlasiť, že hráči OMEGY hrali so zavretými očami, ale nie z uvedeného dôvodu, ale skôr z hanby pozerania vlastných výkonov. Nič v zlom, ale opäť sa ukázala nedostatočná príprava hráčov a OMEGA sa od ALFY stále má čo učiť a viac sa venovať tréningovej príprave ako producírovaniu sa pred médiami.

03.09.2009 18:27, nestranný fínsky divák

Očitý svedok je podľa môjho nestranného fínskeho názoru zaujatý. Ako pravdepodobne možnú príčinu spomínaného zjavného zaujatia by som videl jeho príslušnosť k tímu ALFA, kde dokonca zastával pozíciu kapitána. Naopak, článok pre nás nestranných fínskych divákov (hovorím za desiatky obyvateľov Lahti, s ktorými sme súťaz sledovali) vyznieva dôveryhodne - sami sme sa čudovali a diskutovali zjavnú disproporciu medzi schopnosťami a výsledkami tímu OMEGA. Veríme, že autor článku svoje tvrdenia podloží i fotografickými dôkazmi, ktoré bezpečne vyvrátia všetky pochybnosti (len čo ich stiahne z ftpcka ale ide to ako blcha zo sobieho kožucha ako hovoríme my Fíni)

03.09.2009 18:45, očitý svedok

Nuž, nedá mi nereagovať na 'nestranného' fínskeho diváka z prozaického dôvodu, že akým spôsobom mňa očitého svedka zaradil k príslušnosti k ALFA tímu a ešte k tomu priamo vo mne identifikoval kapitána? Tu sa priam natíska otázka, KTO JE ten tajomný NESTRANNÝ FÍNSKY DIVIAK! Moje obavy z nestrannosti sa stupňujú pri čítaní záverečného textu, ktoré divák uviedol v zátvorkách, z uvedeného je viac než zrejmé, a pozornému čitateľovi to určite neuniklo, že dotyčný má veľmi blízky vzťah k autorovi článku, keďže ten má zjavné intímne informácie o jeho ftpckach, blchách a sobiom kožuchu. Rozhodne tákáto nekalá diskusia neprispieva k vyvráteniu pochybností ohľadne nedostatočnej športovej príprave.

03.09.2009 19:22, nestranný fínsky divák

Milý ušitý svedok (pardon očitý, moja slovenština ešte je od dokonalá ďaleko, lebo sa ju učila iba od majstrovstiev z dôvodu fascinácie výkonom tímu OMEGA bijúc v zápätí zahorivší túžbou spoznať vaša senzačná zem, kde senzačná ľudia z OMEGA tímu žijú). Všetky zdanlivo zložité otázky súc nadhodivšie očitým svedkom majú jednoduché rozuzlenie - kapitána ALFA tímu som spoznal podľa rukopisu, keďže vo voľnom čase som vášnivým fanúšikom grafológie a osobne som bol prítomný pri registrácii, kedy menovaný vlastnoručne zapisoval mená nasadených hráčov. Z takto získaných poznatkov som pomocou niekoľkých jednoduchých premís logicky vyvodil jeho zaužívanú vetnú stavbu a obľúbené gramatické formy, ktoré som ihneď po prečítaní príspevku OS (opitého svedka) bezpečne identifikoval. Ďalšie údaje ohľadne zhromažďovania fotodokumentácie autorom článku sú len moje domienky, ktoré možno autor v svojom prvom príspevku, ktorý pravdepodobne napíše len čo vyvešia prádlo z práčky vyvráti...

Pridaj svoj komentár

Komentár
Vaše meno Antispam kód KÓD