molky Novinky

2% pre Mölkky na Slovensku

Venujte 2% na organizáciu Otvorených majstrovstiev Slovenska v hre Mölkky !
Pomôžete tým s propagáciou tejto skvelej Fínskej hry na Sloven ...

Celý článok

8. Otvorené MSR 2016 v hre Mölkky - vyhodnotenie/results

V sobotu 30-ho júla sa na Zlatých Pieskoch v Bratislave uskutočnil už 8 ročník Otvorených majstrovstviev Slovenska v hre ...

Celý článok

4. Otevřené Mistrovství České republiky, 5.9.2015 Černá Hora

 Fotogaléria


Celý článok

7. MSR 2015 Vyhodnotenie / Results

7. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili 1.8.2015 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

2% z dane

V prípade, že ste sa ešte nerozhodli komu dáte 2% z Vašich daní, tak neváhajte a dajte ich na dobrú vec.

Celý článok

Alfíci víťazmi 3. Majstrovstiev ČR

konečne sa Alfíkom podarilo vyhrať aj u susedov, pričom ani Omegáči sa nedali zahanbiť

Celý článok

Kuchajda Cup 2014

molková sezóna na Slovensku bola úspešne ukončená v Bratislave na Kuchajde dňa 27.9.2014

Celý článok

6. MSR 2014 Vyhodnotenie / Results

6. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili 26.7.2014 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

5. MSR 2013 Vyhodnotenie / Results

5. Majstrovstvá Slovenska 2013 sa uskutočnili 27.7.2013 na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Celý článok

OPEN republiková súťaž KUBB-WOODBALL-MÖLKKY, Pasohlávky, ČR

Nesklamali sme a obsadili sme popredné ako aj tie nepopulárne pozície.

Celý článok

Viac článkov...

SK / ENMS 2010 Lahti, Fínsko   

Majstrovstvá sveta 2010 v Mölkky (Vuoden 2010 Mölkyn maailmanmestaruuskilpailut), organizované v dňoch 14.08. - 15.08.2010 v Lahti vo Fínsku sa skončili s doteraz najlepšim výsledkom pre Slovensko. Reprezentácia Slovenska (Slovakiasta), napriek finančným problémom a bez sponzora, opäť ukázala svoj obrovský potenciál. Ako po ostatné roky, tento rok opäť zastupovali Slovensko dve 4-členné družstvá pod známymi názvami Slovakia ALFA a Slovakia OMEGA.

Organizátori majstrovstiev tento rok zvolili inú schému postupov, takže sa v 1. kole hralo v skupinách s 3 družstvami, odkiaľ po 3 hrách postupovali prvé dva tímy. V ďalšej fáze sa hralo už v skupinách po 4 družstvá na 4 hry a postupovali prví dvaja.

Táto schéma zrejmä lepšie "sadla" nášmu reprezentačnému družstvu OMEGA, ktoré sa, na všeobecné počudovanie :-), s jedným víťazstvom prebojovalo cez prvé kolo, kde skončilo na 2. postupujúcom mieste.  Reprezentační favoriti, tím ALFA, v 1. kole v neštastnej poslednej 3. hre vyradili menej zdatní fíni s tímom Kapa. Tím Kapa ani zďaleka nedosahoval úroveň slovenskej reprezentácie ale bolo im dopriaté obrovské športové štastie, ktoré nás žial opustilo v poslednej fáze zápolenia. Táto fatálna posledná hra znemožnila vynikajúcej ALFE ukázať svoje vychýrené majstrovstvo v ďalších hrách na svetovom šampionáte. Po takto neštastnom a povedzme si priamo, neočakávanom, vyradení starých matadorov sa celá slovenská reprezentácia sústredila na podporu tímu OMEGA, ktorí akoby požitím zázračného nápoja starých vikingov nabral silu nepredstaviteľných rozmerov a drvil protivníka hlava, nehlava. Nasadenie bolo priam nadľudské, ale smola nenechala na seba dlho čakať a pri veľkých nádejach iskra zhasla v poslednej hre po presnej rane tímu Paljaat Uneksijat 1, ktorí si zhodenou 11-kou zabezpečili víťazstvo a náš tím definitívne poslali domov.

Slovensko mimoriadne prekvapilo v 1.kole medzinárodnej exibičnej hre proti družstvám Japonska, Estónska a Francúzska, kde s plným nasadením dávalo súperom zabrať a ukázalo, že s "našimi" treba počítať. Po absolútne vyrovnanej hre s favoritmi Estóncami ďaleko predbehli Francúzov ako aj outsiderov Japonsko. Po druhom kole sme boli stále na prvom mieste, ktoré nám zabezpečila prehľadná výhra v prvom kole, ale 3. kolo venované "taktike" získavanie "istých" bodov, nás oddialilo od suverénneho víťazstva a po prvý krát v histórii majstrovstiev sveta získali prvé 3. mužstvá rovnaký počet bodov a to po 121. Trestné rozstrely nikto nečakal a pri nepoznaní techniky hádzania na netradičnú (za sebou postavených 6 moliek) zostavu nás Estónci a Francúzi pripravil o takmer istý postup do finále, na ktoré nám chýbali len neuveriteľné 2 body.

Napriek absentujúcemu športovému štastiu, ktoré opustilo obidva naše tímy v tých najdôležitejších chvíľach sme si počínali hrdinsky, bojovne a ničím sme nezaostávali za zdatnejšími súpermi. Celkové nasadenie a rivalita sa prejavila na historicky najlepšom výsledku, aký vôbec naši reprezentanti doteraz získali, a to je 65. priečka zo 192 zúčastnených tímov z Fínska, Švédska, Estónska, Ruska, Francúzska, Nemecka a nováčika Japonska.

Zoznam účastníkov MS2010

Vyhodnotenie Slovenskej reprezentácie na MS2010

Pridaj svoj komentár

Komentár
Vaše meno Antispam kód KÓD