16,00 – 21,00  voľný tréning, priateľské zápasy, registrácia do turnaja

8,30                    registrácia do turnaja

9,30 – 13,00    zápasy v skupinách

13,00 – 14,00   prestávka  - obed

14,00 – 18,00   zápasy play-off A, B,

Vyhlásenie výsledkov po finálovom zápase, ocenenia

Systém:  skupiny -  prihlásených je 27 tímov (max. 28). Tímy boli vyžrebované do 4 skupín po 6-7 účastníkov tak, aby boli domáci aj zahraniční účastníci rovnomerne rozložení po skupinách. V skupine sa hrá systémom každý s každým na dva sety. Každý set sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 12 hodov každého družstva. Potom je víťazom setu družstvo s vyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov je remíza. Za víťazstvo v sete sú dva body, pri remíze po jednom bode, prehra nula bodov. Zápisy o stretnutí budú pripravené na jednotlivých ihriskách pre všetky zápasy v skupine. Po skončení stretnutia treba podpísaný zápis odovzdať organizátorom.

O poradí v tabuľke rozhoduje: počet bodov, rozdiel skóre, vzájomný zápas, skóre vo vzájomnom zápase.

Play – off – do prvého kola play-off A postupujú prvé štyri družstvá z každej skupiny (16 tímov). Mužstvá na 5. – 7. mieste v skupinách hrajú play-off B (12 tímov)

Všetky zápasy sa hrajú na dva vyhraté sety, okrem semifinále a finále play-off A, ktoré sa hrajú na tri vyhraté sety. Každý set sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 12 hodov každého družstva. Potom je víťazom setu družstvo s vyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov hádžu družstvá dodatkové hody až kým jedno družstvo nebude mať viac bodov, resp. nedosiahne 50 bodov. Výnimkou sú rozhodujúce sety zápasov (tretí resp. piaty), ktoré nemajú obmedzený počet hodov a hrajú sa do 50 bodov.

V skupinách aj v play-off začínajú sety družstvá podľa zápisu, prípadný rozhodujúci set začína družstvo s vyšším skóre z dovtedy odohraných setov.

Zápisy o stretnutí si treba vyzdvihnúť aj s doskami pri stanovisku organizátora, a po skončení zápasu podpísaný zápis odovzdať s doskami organizátorovi.

Vyhlásenie výsledkov po finálovej skupine, ocenenia

SYSTÉM – prihlásených je 41 účastníkov. Uzávierka prihlášok do turnaja jednotlivcov je v sobotu 27.7.2024 o 15,00 priamo na mieste. Max. počet účastníkov je 48. Žreb sa uskutoční v sobotu večer na mieste.

Hrať sa bude v skupinách (fínske skupiny po 3-4 hráčoch). Predpokladaných je 5 kôl.

Každý set v skupine sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 15 hodov každého hráča. Potom je víťazom setu hráč s najvyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov je remíza a víťazstvo v sete sa delí medzi hráčov s rovnakým počtom bodov.

Zápisy o stretnutí budú pripravené na jednotlivých ihriskách pre všetky skupiny a kolá. Po skončení stretnutia treba podpísaný zápis odovzdať organizátorom.

O poradí v skupine rozhoduje: vyhraté sety, celkové skóre, vyššie skóre v nevíťaznom sete, mölkk – out.

PRAVIDLÁ    – okrem vyššie uvedeného sa hrá podľa pravidiel vydaných I.M.O. s výnimkou časových obmedzení na hod  . Na všetkých zúčastnených sa apeluje, aby svoje hody nepredlžovali a prispeli k plynulému priebehu turnaja.

• Ihriská majú limitovanú hraciu plochu

• Hrá sa s oficiálnymi hracími súpravami od firmy Tactic, nie je dovolené používať iné vybavenie (napr. vlastný hádzací kolík). Hádzacie kolíky budú očíslované podľa čísla ihriska, na ktorom sa musia používať.

• Turnaj má časový harmonogram, ktorý treba sledovať a dodržiavať. Družstvo/hráč ktorý sa po vyhlásení organizátorom turnaja do 10 min. nedostaví na zápas, prehráva zápas kontumačne, je diskvalifikovaný z daného zápasu.

• Organizátor má právo v prípade potreby turnaj, resp. zápasy vhodne skrátiť.

• Je zakázané nosiť na ihriská, resp. na ihriskách konzumovať alkoholické nápoje, ako aj fajčiť a jesť. Toto je dovolené len v určených priestoroch.

• Družstvá/hráči si jednotlivé zápasy rozhodujú sami, v prípade sporu sa obracajú na hlavného rozhodcu, ktorého rozhodnutie je konečné. Rozhodca riadi finálové zápasy oboch turnajov.

• Výsledky evidujú zúčastnené družstvá/hráči. Po skončení zápasu skontrolujú, podpíšu zápis o stretnutí a odovzdajú organizátorovi turnaja.

• Priebeh turnaj bude zobrazovaný na monitore, resp. iným spôsobom pri stanovisku organizátora.